Положення

про Всеукраїнський огляд-конкурс театрів ляльок

«Прем’єри сезону»  (2015 – 2016 рр..)

БезымянныйВсеукраїнський огляд-конкурс «Прем’єри сезону» засновано Всеукраїнською громадською організацією «Український центр міжнародної спілки діячів театру ляльок УНІМА-УКРАЇНА».

Положення про проведення огляду-конкурсу прийняте рішенням ради ВГО УЦМСДТЛ «УНІМА-УКРАЇНА» 1.11.2016.  

 

Мета та завдання огляду-конкурсу:

  - дослідження тенденцій розвитку театрів ляльок в Україні;

  - заохочення театрів до сміливих творчих пошуків;

  - підтримка молодих фахівців;

  - оцінка вистав високопрофесійною театральною критикою;

  - відбір кращих вистав на Всеукраїнський фестиваль «Прем’єри сезону»

  - рекомендації для участі в міжнародних фестивалях, які проводить UNIMA.

Учасники:

Професійні театри ляльок України державної, комунальної, та приватної форм власності.

Регламент проведення:

Огляд-конкурс проводиться щороку за підсумками попереднього театрального сезону. Для участі у огляді-конкурсі керівництво театру або уповноважена особа мають розмістити до 15 грудня 2016р. запис відео вистави на каналі YOUTUBEз посиланням «для обмеженого перегляду»  і відправити код доступу до відео на електронну адресу оргкомітету огляду-конкурсу (  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.   ) разом з анкетою (форма анкети додається).      

Результати огляду-конкурсу

Підсумки перегляду вистав підводить журі, склад якого затверджує Правління ВГО УЦМСДТЛ «УНІМА-УКРАЇНА», у таких номінаціях:

-        Краща акторська робота ( три рівнозначні номінації для чоловіків та жінок);

-        Краща режисура;

-        Краща сценографія та ляльки;

-        Краща оригінальна музика до вистави;

-        Найкращий дебют (актор, режисер, художник, композитор, драматург);

-        Найкраща вистава для дітей дошкільного віку;

-        Найкраща вистава для дітей шкільного віку;

-        Найкраща вистава для молоді і дорослих;

-        Гран-прі огляду-конкурсу (не входить до номінацій, а є спільним рішенням журі).

                   

                     Приз професійних глядацьких симпатій

Окрема нагорода, що визначається більшою кількістю голосів глядачів-лялькарів-професіоналів, яку набирає вистава.

Процедура голосування відбувається наступним чином: до кожного місцевого осередку ВГО «УЦМСДТЛ «УНІМА-УКРАЇНА» надсилається лист з посиланнями на Youtube для перегляду всіх вистав-учасників огляду-конкурсу.  Кожен член осередку організації, який сплатив членські внески за 2016 рік, має право до 7 березня 2017 р. переглянути всі вистави, та віддати один голос за будь-яку з вистав (на його думку, найкращу серед представлених у цьогорічному конкурсі, окрім вистави свого театру). Щоб голос було зараховано тій чи іншій виставі, ГОЛОВІ МІСЦЕВОГО ОСЕРЕДКУ необхідно надіслати листа на електронну скриньку Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з позначкою «Приз глядацьких симпатій», в якому має бути -СПИСОК членів місцевого осередку UNIMA з результатами голосування, вказавши,  напроти прізвища голосуючого,  Назву вистави,  яка на його думку є переможницею у номінації «Приз професійних глядацьких симпатій».

Переможець в номінації визначається на засіданні ради UNIMAпростим підрахунком голосів.

 

Терміни проведення огляду-конкурсу

   1. Подача анкети та публікація відео до 15 грудня 2016 р.

   2. Визначення членами журі переможців огляду-конкурсу до 8 березня 2017 р.

   3. Оголошення  переможців має відбутися в міжнародний День Лялькаря. Про форму і терміни вручення нагород буде повідомлено на початку 2017    року.

                  Склад журі  огляду-конкурсу «Прем’єри сезону 2015-2016»

1. Леонід Попов – з.а. України, професор та завідувач кафедри акторського мистецтва та режисури театру ляльок Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого, почесний президент ВГО «УЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА»

2. Майя Гарбузюк – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри театрознавства та акторської майстерності Львівського національного університету імені І.Я. Франка, завідувач редакції часопису “Просценіум”

3. Сергій Васильєв – заслужений діяч мистецтв України, викладач кафедри театрознавства Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого.

Визначення та відзнаки переможців огляду-конкурсу:

1. Вистави, що відзначені журі у певній номінації, (кожен з членів журі вибирає одну виставу в кожній номінації), нагороджуються почесними дипломам номінантів огляду-конкурсу.

2. Визначені таким чином вистави-номінанти обговорюються на спільному засіданні журі. Рішення щодо перемоги тієї чи іншої вистави у певній номінації вирішується більшістю голосів шляхом відкритого голосування. Після цього члени журі оголошують рішення стосовно переможців для Правління ВГО УЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА».

3. Члени журі на спільному засіданні можуть (не обов’язково) запропонувати одну додаткову номінацію і спільно визначити переможця у цій номінації.

4. Правління ВГО УЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА» нагороджує переможця у кожній з номінацій  дипломом лауреата та пам’ятним знаком огляду-конкурсу.

5. Інформація про результати огляду-конкурсу оприлюднюється на офіційному сайті ВГО УЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА» та у засобах масової інформації.

6. Вистави-лауреати рекомендуються для участі у Всеукраїнському фестивалі «Прем’єри сезону», всеукраїнській акції  Київського академічного театру ляльок «Лялькарі країни єднають Україну»,  участі у міжнародних фестивалях, які проводить UNIMA, та гастрольних турах.

Фінансове забезпечення огляду-конкурсу

Фінансове забезпечення здійснюється за рахунок коштів ВГО УЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА», спонсорських та благодійних пожертвувань, інших джерел та надходжень, не заборонених законодавством України.

 

ДОДАТОК:

Анкета "Прем'єри сезону"

 

 

 

З повагою, Правління ВГО УЦМСДТЛ «UNIMA-УКРАЇНА»

 

На виникаючі питання спробують відповісти:

Сергій Брижань – 067-7-571-571

Даша  Іванова – 097-899-78-04

 

0
0
0
s2sdefault

Розміщення інформації на сайті UNIMA-УКРАЇНА

Для розміщення Вашої інформації (текст та/або медіа-матеріали) на сайті UNIMA-Україна надішліть її на електронну адресу unima.ua@gmail.com з поміткою "новина", "публікація", "вакансія", "резюме", "фестивалі" або "театри України".

Ми обов'язково розмістимо інформацію у відповідному розділі.